Šeduvio sūnus

Šeduvio sūnus Seymour Hersh ant savo autobiografinės knygos viršelio. Reporter: A Memoir by Seymour M. Hersh, 2018, Knopf.

Seymour Hersh ant savo autobiografinės knygos viršelio. Reporter: A Memoir by Seymour M. Hersh, 2018, Knopf.

Ryšiai su Šeduva

Ar žinote kas yra Seymour Hersh? Jis - JAV žurnalistas, garsus tuo, kad atskleidė gėdingus JAV kariuomenės nusikaltimus Vietname, Irake ir Kambodžoje. Už savo darbus 1970 m. laimėjo Pulitzerio premiją.

Tik įkopęs į 7 dešimtmetį Seymour išsiaiškino turintis ryšių su Šeduva.

Jo tėtis, Isidoras Heršelis gimė Šeduvoje 1904 metais. Iš karto po Pirmojo pasaulinio karo Isidoras įlipo į laivą ir atsisveikino su karo nusiaubta Europa. Kaip ir daugybė kitų emigrantų jis išvyko į JAV kurti naujo gyvenimo.

Apsistojęs Čikagoje, Isidoras susipažino su Dorota, emigrante iš Lenkijos, ir jie susituokė. Nors troško mokytis, teko išlaikyti sparčiai augančią šeimą. Jiems gimė net dvi dvynių poros! Taigi Isidoras atidarė drabužių valyklą ir sunkiai joje dirbo nuo aušros iki vėlumų.

Nepaisant gyvenimo sunkumų, Isidoras išlaikė tradicijas atsivežtas iš štetlo. Štai, sekmadieniais vesdavosi savo vaikus į rusišką pirtį, o po jos valgyti silkės ir išgerti giros. Kas mėnesį susitikdavo su kitais Šeduvos emigrantais, kur žaisdami kortomis ir bendraudami vyrai išlaikė ryšį su gimtine.

Deja, 1954 m. Isidoras, būdamas tik 49-erių metų, mirė nuo plaučių vėžio. Kartu su juo mirė ir galimybė jo vaikams sužinoti daugiau apie tėčio gyvenimą iki atvykimo į Ameriką.