JAV įmonė „Ralph Appelbaum Associates“ (RAA) kuria „Dingusio štetlo“ nuolatinės parodos pavidalą: ekspozicijos dizainą, eksponatų pateikimą, galerijose būsiančius interaktyvius įrenginius ir medijas (www.raai.com). Šios Niujorko įmonės projektų sąraše – garsusis JAV Holokausto muziejus, Karališkasis Alberto memorialinis muziejus Anglijoje, kiti muziejai, meno galerijos, paveldo fondai, kultūros centrai bei istoriniai parkai Šiaurės Amerikoje, Azijoje ir Europoje.
Kurdama muziejaus parodos dizainą, įmonė RAA įkvėpimo sėmėsi iš Šeduvos žydų bendruomenės ir iš tarpukario, kai Lietuvoje vyko didžiulės permainos. Šūsnys nuotraukų, kuriose matomi pavieniai asmenys ar grupės, šeimos, mokyklų klasės; miestelio žemėlapiai; rašytiniai šaltiniai apie žmones su jų adresais Šeduvoje – tik tiek teliko iš Šeduvos žydų bendruomenės. Ši medžiaga ir vaizdo įrašai, kuriuose šeduvių palikuonys pasakoja netikėčiausias savo šeimų istorijas, dabar taps „Dingusio štetlo“ pasakojamos istorijos dalimi. Niekur nematytas su šeduviais žydais susijęs turinys lydės lankytoją visą jo kelionę po muziejų.
„Mus nepaprastai paveikė rašytojo Grigorijaus Kanovičiaus knygos, o labiausiai – graudi filosofinė dejonė dėl Lietuvos piliečių žydų lemties, nuaidėjusi romane „Miestelio romansas“, – sako Niujorko dizaineriai. 1929 metais Jonavos štetle gimęs ir jame vaikystę praleidęs rašytojas ją išsakė šiais žodžiais: „Neliko nė pėdsako… Šioje amžinoje mirusiųjų priebėgoje beliko nusenusios pušys, pasislėpę rėksnių varnų lizdai ir prisiminimai. [...] Prisiminimai, prisiminimai! Ar ne jie yra pačios ilgaamžiškiausios ir gyviausios kapinės žemėje?“ Neblėstančiuose rašytojo prisiminimuose štetlas dar pilnas gyvybės, pilnas žydų gentainių.