Žymus lakūnas

Žymus lakūnas Feliksas Vaitkus su žmona Marta geležinkelio stotyje. Šiaulių "Aušros" muziejaus kolekcija.

Feliksas Vaitkus su žmona Marta geležinkelio stotyje. Šiaulių "Aušros" muziejaus kolekcija.

Sutiktuvės stotyje

1935 m. Feliksas Vaitkus, lietuvių kilmės JAV lakūnas, perskrido Atlanto vandenyną. Apie skrydį išsamiai rašė spaudoje: pasakojo apie pilotą, apie lėktuvą, apie daugiau nei 21 valandą trukusį skrydį sudėtingomis oro sąlygomis. Lietuvos gyventojai didžiavosi Vaitkumi, jo lietuviška pavarde. Vadino jį Atlanto nugalėtoju bei sparnuotu didvyriu.

Kai Vaitkus atvyko į Lietuvą, Kauno aerodrome jo laukė 40000 žmonių minia. Gerbėjai, anot liudininkų, masiškai veržėsi ir į gatves, kuriomis automobiliu buvo vežamas lakūnas, keldami ovacijas, “kokių nesulaukia net karaliai”, “berdami gėlės”. Vaitkus savo vizitu pradžiugino ne tik kauniečius. Jis aplankė Šiaulius, Panevėžį, Žagarę, Rokiškį, Klaipėdą, Palangą ir Marijampolę. Lietuvoje išbuvo visą spalį.

Šeduviai taip pat turėjo progą pamatyti bene mylimiausią metų žmogų. Keliaudamas į Panevėžį, Vaitkus trumpam sustojo Šeduvos traukinių stotyje, kurioje jo laukė pasipuošę miestelėnai. Jie ne prasčiau nei kitų vietovių gyventojai sparnuotą didvyrį apmėtė gėlėmis.