Šeduvos vegetaras

Šeduvos vegetaras Jona Janetas. Luba Janet asm. kolekcija.

Jona Janetas. Luba Janet asm. kolekcija.

Sąžiningiausias žmogus mieste Jona Janetas

Susipažinkite – Jona Janetas, vienintelis žinomas Šeduvos vegetaras. Našlys. Vienas augino keturis vaikus ir tris ožkas. Po Pirmojo pasaulinio karo gyveno netoli sinagogos esančiame tvarte. Tikrieji namai buvo sugriauti. Jų atstatymui reikėjo gauti lėšų, o kol jų neturėjo – va taip paprastai su ožkomis pasikeitė vietomis.

Jona Janetas nebijojo išsiskirti iš kitų. Netgi mažoje štetlo bendruomenėje, kurioje įprastai greitai sklido kalbos ir akimirksniu buvo klijuojamos pravardės. Visi žinojo apie jo keistą pasirinkimą – sąmoningai nevalgo mėsos! Skurdas, tiesa, vertė daugelį gyventojų laikytis bulvių ir daržovių dietos. Mėsos patiekalais bemaž niekas negalėjo mėgautis kasdien. Dienos racioną sudarydavo kruopų sriuba, viena kita duonos riekė ir tai, ką pavykdavo užsiauginti darže..

Tačiau Jonos niekas nevadino keistuoliu. Turėjo kiek kitokią reputaciją: „Sąžiningiausias žmogus mieste“ – taip užrašyta Amerikoje veikusios žydų organizacijos, padėjusios po karo nukentėjusiems žmonėms, dokumentuose. Matyt, apie tai, kad Jona nemelavo ar nesistengė įtikti, buvo girdėta iš ne vieno šeduvio.

Klausyti:
Šeduvos vegetaras
00:00
00:00