Paplūdimių mados

Paplūdimių mados Vaistininkė Goda Bardonienė poilsiauja Palangoje. Yvette Sonkin kolekcija.

Vaistininkė Goda Bardonienė poilsiauja Palangoje. Yvette Sonkin kolekcija.

Vilioklė Palanga

Gyvenimu besidžiaugianti Šeduvos vaistininkė Goda Bordonienė ypač mėgdavo vasaroti Palangoje. Tačiau vienais metais jai visai nepasisekė su orais.

Štai sėdi ji kopose šalia dukros Yvetės ir savo draugių. Bemaž visos apsirengusios šiltais chalatais, iš toli panašiais į kailinius. Turbūt ką tik išbrido iš jūros... Nors ir žvarboka, bet negi Palangoje praleisi progą pasimaudyti?

Mažai kas praleisdavo. Populiariausias kurortas viliojo pasiturinčius vasarotojus vakarinėmis linksmybėmis – koncertais, vakarėliais restoranuose su importiniais gėrimais, gražiausiai įdegusių „Saulės karalienių“ konkursais. Traukė maudynėmis – dauguma uoliai, jau 7 valandą ryto, bėgdavo jūron maudytis.

Kitomis dienomis Goda su draugėmis būtų rimtai išbartos už netinkamus vasariškus drabužius – per daug dengia kūną. Mat tarpukario sveikuoliai mokė kuklias moteris mėgautis saulės spinduliais. Spinduliai, anot jų, pagyvina kraujo cirkuliaciją, kovoja su odos paviršiuje esančiais parazitais. Kuo mažiau drabužių, tuo geriau. Geriau, matyt, buvo visiems. Apie 1936-ųjų sezoną šmaikštauta: „Drąsiai vaikšto po pliažą ir godžiai žiūri moterų pusėn, kaip Petrėnas“.