Karo metu iš Šeduvos kilę Bliacheriai neteko jaunėlės dukros Chanos, prarado tėvus ir daugybę artimųjų. Sugrįžę po karo į Lietuvą, juos rado Liaudiškių miške, užkastus duobėse. Jų atminimui žudynių vietose pastatė paminklus, juos apraudojo taip, kaip pridera pagal žydiškas tradicijas.
Po Antrojo pasaulinio karo iškilo sovietinė Lietuva. Bliacherių pastatyti paminklai sovietams ėmė kliūti – pernelyg pabrėžė skaudžią žydų tautos tragediją. Jai sovietiniame pasakojime tiesiog nebuvo vietos. Galiausiai paminklus nugriovė – mat neatitikę sovietinės ideologijos. Ant jų buvo užrašyta hebrajiškai, o centre iškalta Dovydo žvaigždė. Pakeitė neišvaizdžiais cementiniais blokais.
Kai Šeduvos žydų memorialinis fondas ėmėsi Šeduvoje tvarkyti masinių žudynių vietas, netoli tvarkomos teritorijos po žeme rado vieną iš nugriautų paminklų. Juos Bliacheriai iškart po karo pastatė atminti artimuosius ir išnaikintą Šeduvos žydų bendruomenę.
Dabar šis paminklas – Dingusio štetlo muziejaus eksponatas. Jį turėsime galimybę pamatyti, kai tik muziejus atvers duris savo lankytojams. Jis sugrįžo į šviesą priminti apie žuvusiuosius ir pagerbti jų atminimą.