Turbūt esate matę ne vieną tarpukario nuotrauką su šalia dviračių stovinčiais jų savininkais. Turintieji šią transporto priemonę mėgo save įsiamžinti. Dviratis kainavo nemažai, apie 300-400 lt, tad reikėjo taupyti. Reikėjo leidimo važinėti gatvėmis.
Bet ar pastebėjot, kad dažniausiai tokiose nuotraukose stovi vaikinai? Jie buvo drąsesni, imlesni technologinėms naujovėms? Vargu. Tiesiog merginos turėjo įveikti papildomas kliūtis. Kurį laiką manyta, jog dviratis kenkia jų grožiui ir netgi lyties organams. Dviratis – vyriška transporto priemonė.
„Dviratis jokiu būdu negražina moters kūno. Kuprinimu ir kojų storinimu negi galima džiaugtis? O dviratis tiktai tas „malonybes“ teikia. Važiuojant dviračiu dirba ne visas kūnas, bet itin kojos, nuo ko ir kojų raumenys turi tvirtėti ir diktėti“, rašė vienas sveikatingumo ekspertų.
Sarai Kravitz ekspertų nuomonė buvo nė motais. Ji šypsosi laikydama dviratį „vyrišku“ rėmu. Mėgautis galimybe keliauti buvo svarbiau nei paisyti moterimis diktuojamos mados vėjų.