Naujienos

Muziejus – jau kyla Muziejus – jau kyla

Šeduvoje vykstančios „Dingęs štetlas“ statybos. „Dingęs štetlas“ muziejaus kolekcija.

Muziejus – jau kyla

Šiuo metu Šeduvoje statomas muziejus „Dingęs štetlas“ – jau kyla. Pakloti ne tik pamatai. Jau stovi sienos, o kai kurie milžiniško pastato statiniai visai neseniai užkloti stogais. Miestelio gyventojai jau gali matyti statybvietėje dygstančius pastatus, kuriuose puikuosis būsimos muziejaus galerijos.

Žydų tikėjimui skirta sinagogos galerija jau pastatyta. Palengva kyla kitoms temoms pašvęstos galerijos – tarpukario jaunimui (sportui, politikai, mokslui, pramogoms, emigracijai), turgavietei (ūkiui, kultūrai, miestelio bendruomenei) bei daugybei kitų įdomių dalykų.

Per pasakojimus apie Šeduvos štetlą „Dingusiame štetle“ lankytojai susipažins su Lietuvos miestelių žydų tikėjimu, bendruomene, jos kasdienybe, santykiais su kaimynais, – viskuo, kas miestelį darė tokį margą, kai jame gyveno ir žydai, ir krikščionys.

„Štetlas“ jidiš kalba reiškia miestelį. O dingusiu vadinamas todėl, kad štetluose žydų bendruomenių jau nebėra. Lietuvoje ir visoje Rytų Europoje jos dingo Holokausto metu per Antrąjį pasaulinį karą.

Po poros metų nuoširdžiai tikimės galėsiantys savo lankytojus pakviesti atrasti „Dingusį štetlą“ kartu su mumis!