Naujienos

Popietė Šeduvos šeimų piknike Popietė Šeduvos šeimų piknike

Vaikai "stato" savo štetlą. Živilės Tamulionytės nuotr.

Popietė Šeduvos šeimų piknike

Paskutinį vasaros savaitgalį dalyvavome Mėlynajame šeimų piknike, kuris Šeduvos miesto parke organizuojamas jau 7-ąjį kartą. Mėlynasis šeimų piknikas yra skirtas bendruomeniškumo stiprinimui, socialinės atskirties mažinimui bei šeimos tradicijų puoselėjimui.

Šventės dalyviams paruošėme įvairių užduočių: kvietėme atpažinti žydiškus religinius objektus, užrašyti savo vardą hebrajiškai, iš istorinių Šeduvos nuotraukų sudėlioti miestelį-štetlą, supinti tradicines Šabo chalas ir padengti Šabo stalą. Mažieji šventės dalyviai statė štetlą, dėliojo produktus Pesacho sederio lėkštėje, patys žaidė ir kitus mokė žaisti dreidlais. Visus pavaišinome tradiciniais litvakų virtuvės patiekalais.

Į pikniką atvyko gausybė draugiškai ir smalsiai nusiteikusių šeimų. Jas norėjome žaismingai supažinti su Šeduvos žydų bendruomenės kultūra ir tradicijomis, priminti apie netolimą miestelio praeitį, Šeduvos štetlą, kuriame taikiai sugyveno lietuviai ir žydai. Šventėje apsilankė dvi ypatingos viešnios – šeduvės, kurioms Šeduvos štetlas nėra ūkanota praeitis. Jos savo vaikystę praleido štetle ir su mumis ne kartą pasidalino prisiminimais.

Nuoširdžiai dėkojame Šeduvos kultūros ir amatų centrui už kvietimą prisijungti prie renginio, šventės dalyviams – už aktyvų dalyvavimą bei Lietuvos žydų bendruomenei už tradicinius žydiškus patiekalus: ant Šabo stalo tiekiamą čiolntą ir šviežiai keptas chalas.

Laukiame kitų metų, kai vėl galėsime draugiškai susiburti Šeduvos parke!