Paplūdimio „pidžamos“

Paplūdimio „pidžamos“ Sulamita Nolienė (viduryje) su sūnumi Šimonu ir pussesere Dora Kolicman Palangoje, 1936-37 m. Pinchus Nol kolekcija.

Sulamita Nolienė (viduryje) su sūnumi Šimonu ir pussesere Dora Kolicman Palangoje, 1936-37 m. Pinchus Nol kolekcija.

Pramogos ir padorumas

Neretai Palangoje poilsiavusios moterys savo provokuojančiu elgesiu tiesiog siutino dorovės sergėtojus. Tik pažiūrėkit į šią fotografiją. Ar pastebit, kas joje negerai? Atrodytų, matome idilišką šeimos akimirką – šeduvė Sulamita Nolienė pozuoja su sūnumi Šimonu ir pussesere Dora. Abi moterys dailiai pasipuošusios.

Sulamitos šeima prekiavo prabangiais audiniais, todėl, matyt, domėjosi mada bei turėjo išlavintą skonį. Tik šįkart jos gerokai perlenkė. Taip tvirtino Palangos dorovės policija.

Jei platėjančių kelnių dabar niekas nepastebėtų, tai tarpukariu tokių kelnių, tuomet vadinamų „pidžamomis“, dėvėjimas vertė žmones kraipyti galvas. Kodėl, dievagotasi, reikia neigti savo „lytinį skirtumą išorine išvaizda“? Kitaip tariant, kodėl moterys užsimanė dėvėti kelnes kaip vyrai? Tokia mada buvo laikoma visiškai nepadori ir netgi neestetiška. Taškas.

Moterų „kelnėtumas“ buvo paplūdimio mados naujovė, prie kurios skleidimo, atvirai pripažinsime, prisidėjo Šeduvos žydės.