Disneilendas štetle

Disneilendas štetle Žydė Estera Lapp linksmai pozuoja su Peliuko Mikio kostiumą vilkinčiu žmogumi, Eišiškės. United States Holocaust Memorial Museum.

Žydė Estera Lapp linksmai pozuoja su Peliuko Mikio kostiumą vilkinčiu žmogumi, Eišiškės. United States Holocaust Memorial Museum.

Eišiškių įžymybė

Ar atspėsite, apie ką kalbame? Jam yra 94 metai. Per visą savo ilgą karjerą, kuri dar nesibaigė, yra atlikęs daugiau nei šimtą trisdešimt vaidmenų. Jis yra tikra garsenybė - vien tik FB paskyroje turi 14 milijonų sekėjų. Gerbėjai perka daiktus su jo atvaizdais, taip pat sutikę prašo nusifotografuoti. Manoma, kad vaikai jį atpažįsta lengviau nei Kalėdų senelį.

Taip, tai Peliukas Mikis (Mickey Mouse), populiariausias W. Disnėjaus personažas. Jis buvo sukurtas 1928 m. ir, galima sakyti, iš karto tapo legenda.

Peliuką Mikį pažinojo tarpukario Lietuvos gyventojai. Vaikai ir suaugusieji jį gana greitai pamilo. Jau 1930 m. buvo gaminami peliuko žaislai! O Eišiškių štetle egzistavo tarsi mini Disneilendas. Peliuką Mikį buvo galima išvysti vaikščiojantį miestelio gatvėmis ir netgi nusifotografuoti su juo. Nuotrauka, kurią matote, buvo daryta apie 1935 m.

Šeduviai, kiek mums žinoma, nepaliko panašių fotografijų ar prisiminimų apie šį animacinį herojų. Tačiau neabejotinai turėjo galimybę jį pamatyti savo akimis - tiek Šiaulių, tiek kitų didesnių miestų kino teatruose rodė jo filmus.